יום חמישי, 17 במאי 2012

אימון מצולם – בשביל מה זה טוב?


האימון
כמאמן אקח אתכם למסע מרתק אל ליבה של התודעה:
  • לפגוש את עצמכם בדיוק כפי שאתם
  • להכיר את האמונות ותפיסות העולם שרכשתם לאורך חייכם
  • להתבונן במציאות חייכם כפי שהיא
  • להבין מה מנהל אתכם בבחירות ובהחלטות שאתם עושים
 היעדים העיקריים שנשיג לאורך המסע:
  • נסיר את המגבלות הפנימיות שמנהלות אתכם
  • נמצא חופש פנימי להכיר ביכולת שלכם לברוא מציאות חיים שתואמת לרצונותיכם
  • תתחילו ביצירת מציאות חיים שונה שנותנת ביטוי לכל אלו.
 תנאי הכרחי למימוש המסע הוא מידת הדיוק והבהירות אליהן נצליח להגיע לאורכו.

רמות הקשבה גבוהות למילים הנאמרות, לאינטונציה ולנשימות, יכולת שיקוף גבוהה והתבוננות יסודית על שפת הגוף והבעות הפנים, אלו כלים שמייצרים דיוק ובהירות ובהם אשתמש לאורך הדרך.


המצלמה
צילום התרחשות במצלמת וידאו מתעד את המציאות בה היא מתמקדת (הפריים) בדיוק כפי שהיא. הסרט אינו נותן להתרחשות פרשנות, אינו מחווה עליה דעה ובוודאי שלא מסביר דבר.  המציאות בעין המצלמה היא אותנטית בהירה ומאוד מדויקת.

אימון מצולם
כדי לקחת את האימון לרמה אחת יותר גבוהה בחרתי להתמקד, לבסס, לחזק את התהליך ולהעצים את הדיוק והבהירות שבו בעזרת מצלמת הוידאו.

המצלמה מלווה את התהליך ומעניקה לו פוקוס ייחודי, תיעוד ברזולוציה גבוהה והופכת לכלי עזר משמעותי, כלי שמניע את האימון קדימה.

אז על מה בעצם מדובר?

דמיינו את עצמכם עומדים על פסגתו של הר ומביטים דרך משקפת לעבר נקודה מסוימת בנוף המרהיב. אותו הנוף שלפני רגע נפרש לעיניכם בשלל תבניות, צבעים וגוונים נעלם ובמקומו מופיעה בעדשות המשקפת תמונה חלקית ממנו אבל מאוד מאוד ממוקדת ומדוייקת.

עכשיו נחזור לאימון ולמצלמה. באימון התמונה של הנוף זו התמונה של מציאות חייכם שאנחנו, אתם ואני נרכיב ביחד תוך כדי איסוף חלקי הפאזל ביסודיות ובהתמדה. גם אם נקפיד ונשמור על הדרך יהיו חלקים שעלולים להיות חסרים, יהיו חלקים שנתקשה למצוא, בעיקר כי הטבע האנושי מעדיף להצניע ולהרחיק מאיתנו את הדברים הפחות נוחים לנו, הדברים שאיתם אנחנו מתקשים להתמודד.

כאן התפקיד של המצלמה הוא משמעותי. היכולת שלה לתעד את הרגע, לשקף כמראה בצורה מדויקת ובהירה אתכם, את שפת הגוף שלכם, את האינטונציה של דבריכם, את התגובות וההתמודדיות שלכם עם השאלות והתכנים שיעלו בשיחה, היכולת הזו תתמוך בדרך שלנו ותאיר את דרכנו למציאת החלקים החסרים.

האם יצא לכם אי פעם לראות את עצמכם מצולמים בוידאו? אולי בשמחה או אירוע משפחתי. אני בטוח שכן ואני בטוח שהיה לכם מה לומר, מה להעיר ולתת גם פרשנות על מה שראיתם. 

בחיים, כולנו מתנהלים מבלי שיוצא לנו לפגוש את עצמנו, מבלי להכיר את מי שאנחנו באמת.

אימון מצולם – בשביל מה זה טוב?

במסע ששואף לפרוץ דרך בחייכם, דרך שהדיוק והבהירות הן אבני יסוד בה, האימון המצולם עושה עבורנו בדיוק את העבודה הזו, ומאפשר לנו להכיר את עצמנו בדיוק כפי שאנו נטולי מסכות, פרשנות, תירוצים והסברים.

דווקא האפשרות הזו לפגוש את עצמנו יש בא עוצמה רבה, כוח והיא מניעה לצמיחה ולשינוי.

ממה שנראה בעין המצלמה לא נוכל  להתעלם או להתחמק וגם לא למצוא עוד תירוצים כדי להישאר במקומות שנוחים לנו.

האימון המצולם יקח אתכם צעד גדול וחשוב קדימה.

סופשבוע טוב ומבורך.

 דן כהן – אימון מצולם אישי ועסקי

קוראים יקרים,
אני מזמין אתכם לבקר באתר שלי,www.2c2b.co.il – "לראות כדי להיות", ללמוד עוד על האימון המצולם, לקרוא רשמים של מתאמנים שחוו את המסע המיוחד ולהכיר את מוצרי האימון הנוספים שפיתחתי.

 במידה ויש נושאים אישיים או עסקיים עליהם הייתם רוצים שאכתוב אשמח אם תפנו אלי בדוא"ל dancohen@013.net  או בטלפון הנייד 054-6644177

אין תגובות:

פרסום תגובה